#Aktualności

Zobacz co u nas!

Park Nauki Torus już działa

30 sierpnia Park Nauki Torus został udostępniony odwiedzającym. Na pierwszą osobę posiadającą bilet czekała paczka gadżetów. Zarówno dzieci jak i dorośli byli pod wrażeniem interaktywnej wystawy. Dodatkowe atrakcje zapewnił piknik naukowy zorganizowany w piątek i w sobotę. Działalność rozpoczęła również kawiarnia Pitagoras oraz zlokalizowany w kasie Parku Nauki sklepik z pamiątkami.

W dniu otwarcia Park Nauki Torus odwiedziło kilkaset osób. Zwiedzający korzystali z części wystawowej, która została wyposażona w 24 eksponaty usytuowane w trzech salach, w czterech strefach tematycznych: matematyka i fizyka, technika, iluzja oraz architektura. Największym powodzeniem cieszył się eksponat „Zamkowy krajobraz”. Zarówno najmłodsi jak i ich opiekunowie mogli pobawić się piaskiem, ucząc się przy okazji, jak powstają mapy hipsometryczne. Nauka za pomocą doświadczeń jest bowiem główną ideą Parku i podstawą oferty, kierowanej przede wszystkim do dzieci i młodzieży.

Inwestycji w budowę Parku Nauki i rewitalizację wieży ciśnień gratulowali miastu prezydenci i burmistrzowie, którzy przyjechali do Ciechanowa na posiedzenie zarządu Związku Miast Polskich. Po zakończeniu obrad samorządowcy podziwiali wieżę, budynek, otoczenie i ekspozycję.

Przy wieży ciśnień przez dwa dni odbywał się piknik naukowy. Przy pięciu stoiskach edukacyjnych można było eksperymentować i brać udział w doświadczeniach związanych z powietrzem, suchym lodem czy magicznym atramentem. Młodzi naukowcy samodzielnie przygotowywali również zabawki – tzw. „slimy”. Dwa razy dziennie na zielonym dachu przeprowadzano pokazy, które obserwującym przypominały raczej magię. Efektowne eksperymenty fizyczno-chemiczne były pouczające i atrakcyjne dla całych rodzin.

W budynku, przy kasach, uruchomiony został sklepik z gadżetami opatrzonymi motywami z wieży ciśnień. Kupić można m.in. kubki, breloczki, pendrivy, książeczki, zakładki, smycze, maskotki i koszulki z wizerunkami słynnych odkrywców, zawierające żartobliwą grą słów.

Wraz z Parkiem Nauki wystartowała Cafe Pitagoras – kawiarnia połączona z bistro, w której można skosztować pysznej kawy, ale i zjeść jedyne w mieście w pełni wegetariańskie potrawy.

Park Nauki Torus czynny jest od wtorku do piątku w godz. 9.00-17.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10.00-18.00. Bilety można zakupić na naszej stronie internetowej lub w kasie, na miejscu.

Zdjęcia z pierwszych dni naszej działalności można obejrzeć w galerii na naszej stronie internetowej.

ZAREZERWUJ BILETY JUŻ TERAZ

Zaoszczędź swój czas, kup bilet przez internet