#Współpraca

Rozpocznij współpracę z Parkiem!

Zapraszamy do współpracy

Park Nauki Torus jako jednostka wspierająca proces edukacji formalnej współpracuje przede wszystkim z instytucjami edukacyjnymi. Grupy szkolne mają możliwość odwiedzania sal ekspozycyjnych Parku wraz z edukatorem. Rola edukatora jest tu szczególnie istotna, jest on bowiem swoistym przewodnikiem uczniów po świecie nauki, tak aby zwiedzana wystawa dostarczała nie tylko wrażeń zmysłowych, związanych z oglądaniem, dotykaniem, doświadczaniem, ale też prowadziła do rozwinięcia wiedzy uczniów. Edukator, jako przewodnik po wystawie, omawia sposób funkcjonowania eksponatów, przedstawia możliwości interaktywnego korzystania z nich oraz tłumaczy zjawiska jakie odwiedzający mogą obserwować. Każdy z uczestników zwiedzania Park Nauki Torus ma swobodę dotykania i oglądania każdego z eksponatów.

Poza możliwością zwiedzenia wystawy, grupy szkolne mają możliwość uczestnictwa w warsztatach i spotkaniach prowadzonych przez edukatorów i specjalistów z dziedziny fizyki, matematyki, chemii.

Park Nauki Torus zaprasza wszystkie osoby i instytucje chętne do współpracy przy realizacji wszelkich form popularyzacji nauki.

Partnerzy

Państwowa Uczelnia Zawodowa w Ciechanowie
Państwowa Uczelnia Zawodowa w Ciechanowie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie współpracuje z Parkiem Nauki Torus w celu popularyzowania nauki i wiedzy, wymiany doświadczeń w dydaktyce, jak również organizacji wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych i naukowych.

https://www.puzim.edu.pl/
Politechnika Warszawska
Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska jest partnerem Gminy Miejskiej Ciechanów w projekcie „Wzrost regionalnego potencjału turystycznego przez rewaloryzację zabytkowej kamienicy i wieży ciśnień w Ciechanowie oraz nadanie im nowych funkcji edukacyjno – kulturalnych.”

https://www.pw.edu.pl/
Stowarzyszenie Społeczeństwo i Nauka SPiN

Gmina Miejska Ciechanów – Park Nauki Torus jest członkiem Stowarzyszenia od marca 2020r. Celem Stowarzyszenia jest wspieranie kreatywności, myślenia krytycznego i podmiotowości obywateli oraz zachęcenie do żywego kontaktu z nauką poprzez umacnianie potencjału polskich centrów nauki, muzeów i innych organizacji, których wspólną wizją jest rozwój społeczeństwa opartego na edukacji, nauce, technice i innowacji.

www.stowarzyszeniespin.pl
Stowarzyszenie Pozytywnie Historyczni

Stowarzyszenie współpracuje z Parkiem Nauki Torus przy organizacji zajęć, warsztatów i wykładów. We wrześniu 2020 r. we współpracy zorganizowaliśmy „I Ciechanowski Piknik Naukowy”.

www.pozytywniehistoryczni.pl

ZAREZERWUJ BILETY JUŻ TERAZ

Zaoszczędź swój czas, kup bilet przez internet