#Aktualności

Zobacz co u nas!

Od 5 marca w Parku Nauki Torus będzie można zwiedzać nową wystawę pt. „Wszystko… jest liczbą”

15 interaktywnych eksponatów, które w inspirujący i angażujący zmysły sposób dowodzą obecności matematyki w codziennym życiu. Ekspozycja jest wynikiem współpracy z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Na wystawie można będzie m.in. przeprowadzić dowód na twierdzenie Pitagorasa, dowiedzieć się, co to jest trójką Pascala, czym są fraktale, a czym grafy. Celem projektu jest popularyzowanie matematyki oraz ukazanie, że nauka ta towarzyszy nam we wszystkich aspektach życia, znajdując praktyczne zastosowanie w wielu dziedzinach aktywności człowieka.

Wystawy w Parku Nauki Torus umożliwiają zwiedzającym zdobywanie wiedzy poprzez fascynujące eksperymenty. Tak będzie też w przypadku nowej ekspozycji „Wszystko… jest liczbą”, pobudzającej wyobraźnię przestrzenną. Będzie można m.in. wcielić się w rolę malarza studiującego zasady perspektywy, a przy użyciu grafów rozwiązać problem komiwojażera. Interaktywne eksponaty pomagają zrozumieć, że liczby i figury geometryczne można zaobserwować w sztuce, architekturze, geografii czy przyrodzie. Zwiedzający mogą przyswajać cenną wiedzę poprzez wykorzystanie specjalnych przyrządów i urządzeń, a także gier, układanek i puzzli.

Nowa wystawa interaktywna to też okazja na ciekawą lekcję dla uczniów, która będzie uzupełnieniem materiału realizowanego w szkole. Poruszane zagadnienia odpowiadają programowi nauczania matematyki.

Eksponaty zostały udostępnione przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Park Nauki Torus współpracuje z tą placówką w ramach Stowarzyszenia Społeczeństwo i Nauka SPIN. Współpraca instytucji popularyzujących naukę, wymiana doświadczeń i ekspozycji, to główne cele, jakie są realizowane poprzez stowarzyszenie.

Wystawa „Wszystko… jest liczbą” będzie dostępna w Parku Nauki Torus do końca sierpnia 2022 r. Z uwagi na prowadzone prace przygotowawcze do otwarcia nowej wystawy czasowej, Park Nauki Torus będzie nieczynny dla zwiedzających w dniach 3-4 marca 2022r.

Park Nauki Torus jest otwarty dla zwiedzających sześć dni w tygodniu: od wtorku do piątku w godzinach 8.00-16.00, a w weekendy od godz. 10.00 do 18.00. Osoby indywidualne mogą rezerwować bilety online poprzez stronę www.parknaukitorus.pl lub zakupić je bezpośrednio w kasie parku. Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszą rezerwację miejsc pod numerem telefonu 23 674 93 13.

ZAREZERWUJ BILETY JUŻ TERAZ

Zaoszczędź swój czas, kup bilet przez internet