#Aktualności

Zobacz co u nas!

Nowa wystawa pn. „Zmysł”

Od 29 września w Parku Nauki Torus dostępna będzie nowa wystawa czasowa. 12 eksponatów w ramach interaktywnej ekspozycji „Zmysł” pozwoli wszystkim zwiedzającym, niezależnie od wieku, dowiedzieć się w jaki sposób ciało człowieka odbiera różnorodne bodźce. Jak zawsze nie zabraknie przy tym dobrej zabawy.

Najnowsza wystawa czasowa to niezwykła, interaktywna lekcja biologii. 12 nowych eksponatów na ekspozycji „Zmysł” skupiać się będzie na działaniu 5 ludzkich zmysłów. Dzięki interaktywnym urządzeniom zwiedzający poznają budowę ludzkiego oka oraz zbadają swoje pole widzenia. Nie zabraknie też iluzji optycznych, z którymi zwiedzający spotkali się już przy okazji wystawy stałej. Pozostałe eksponaty będą pozwalały na zrozumienie jak działa ludzki słuch, węch, zmysł dotyku i smaku. Pojawi się również model mózgu, a na nim poszczególne strefy odpowiadające za percepcję bodźców. Zwiedzający poznają wiele ciekawostek, będą mieli także możliwość rozwiązać zagadki dotyczące zmysłów. 

Park Nauki Torus w sierpniu tego roku obchodził swoje pierwsze urodzin. Podczas pierwszego roku funkcjonowania odbyło się w nim kilkadziesiąt wydarzeń, w tym warsztaty dla grup szkolnych, weekendowe zajęcia dla dzieci, naukowe urodziny oraz wykłady dla dorosłych. W okresie letnim na terenie parku odbywały się zajęcia w ramach Dziecięcej Akademii Naukowych Inspiracji. Poza wydarzeniami podstawowa oferta parku skupiona jest wokół interaktywnych eksponatów, dzięki którym poprzez zabawę zwiedzający poznają tajniki nauki ścisłych.

Dotychczas park nauki prezentował dwie wystawy.  Pierwsza wystawa stała, złożona była z czterech stref tematycznych: matematyka i fizyka, technika, iluzja oraz architektura. Zwiedzający mogli sprawdzić na jakiej zasadzie działają wieże ciśnień, przekonać się o praktycznym zastosowaniu równań Bernoulliego, czy doznać iluzji i złudzeń optycznych. W marcu bieżącego roku w TORUSie pojawiła się wystawa pn. „The Sound of Science”, która poruszała zagadnienia związane m.in. z fizyką dźwięku oraz przewodzeniem kostnym.

Park Nauki Torus zwiedzać mogą zarówno osoby indywidualne jak i zorganizowane grupy szkolne, przedszkolne. Podczas pobytu w TORUSie dzieci mają możliwość nie tylko zwiedzenia wystawy interaktywnej, ale również wzięcia udziału w warsztatach chemicznych, prowadzonych przez dr Martę Radomską.

Park Nauki Torus czynny jest od wtorku do piątku w godz. 9.00-17.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10.00-18.00. Bilety można zakupić na stronie internetowej www.parknaukitorus.pl lub w kasie, na miejscu. Rezerwacje dla grup zorganizowanych są przyjmowane pod numerem telefonu 23 674 93 13.

ZAREZERWUJ BILETY JUŻ TERAZ

Zaoszczędź swój czas, kup bilet przez internet