#Aktualności

Zobacz co u nas!

Miasto pozyskało prawie 900 tys. zł na wyposażenie Parku Nauki Torus

Na uruchomienie Parku Nauki Torus w budynku przy wieży ciśnień Ciechanów pozyskał 886 320,09 zł od samorządu województwa mazowieckiego. Obiekt zostanie wyposażony w 24 eksponaty usytuowane w czterech strefach tematycznych: matematyka i fizyka, technika, iluzja oraz architektura. Będzie również doposażony w niezbędne sprzęty i oprogramowanie.

Park Nauki Torus będzie miejscem interaktywnej edukacji poprzez zabawę. Nauka za pomocą doświadczeń stanowić będzie podstawę oferty, kierowanej przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Odwiedzający Park Nauki Torus będą mogli samodzielnie badać zjawiska, poszukiwać ciągów przyczynowo skutkowych, wyciągać wnioski. Będzie można m.in. sprawdzić na jakiej zasadzie działają wieże ciśnień, przekonać się o praktycznym zastosowaniu równań Bernoulliego, czy doznać iluzji i złudzeń optycznych.

Prócz przestrzeni z eksponatami w Parku Nauki Torus funkcjonowała będzie kawiarnia, na zagospodarowanym na zewnątrz terenie działać będzie fontanna.

Gmina Miejska Ciechanów pozyskała środki na realizację zadania pn. „Uruchomienie Parku Nauki Torus – interaktywnego centrum nauk ścisłych w Ciechanowie” w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju Województwa Mazowieckiego”.

Uruchomienie Parku Nauki Torus planowane jest na koniec sierpnia.

ZAREZERWUJ BILETY JUŻ TERAZ

Zaoszczędź swój czas, kup bilet przez internet