#Aktualności

Zobacz co u nas!

Iluminacja odnowionej wieży ciśnień już działa. Park nauki na ukończeniu

Zrewitalizowana wieża ciśnień została podświetlona. Wieczorem odbyła się prezentacja różnych programów. Możliwe będą wielobarwne podświetlenia okolicznościowe, np. patriotyczne, bądź świąteczne. Najczęściej konstrukcja będzie podświetlana w jednym kolorze, który co jakiś czas będzie zastępowany innym.

Wokół wieży zamontowanych zostało 6 słupów z lampami, które doświetlają torus. Na samej konstrukcji pojawiło się 36 lamp. Zastosowano energooszczędne lampy ledowe.

Prace budowalne, związane z inwestycją w wieżę ciśnień i jej otoczeniem, są na końcowym etapie. Sama konstrukcja jest gotowa – przeszła czyszczenie i malowanie, a torus został obłożony nową blachą tytanowo-cynkową. Wokół wieży budowana jest fontanna – montowany jest kamień oraz dysze.

Wykańczany jest budynek, który powstał obok wieży. Wyszlifowane są posadzki, trwa montaż podwieszanych sufitów i malowanie ścian. Pozostał tzw. biały montaż i wykończenie schodów. Na zewnątrz gotowa jest elewacja, przygotowano zielony dach. Do wykonania są obróbki blacharskie i barierki. Na poziomie podziemnym „-1” tego dwukondygnacyjnego budynku przewidziano m.in. foyer ekspozycyjne (3 sale ekspozycyjne z zapleczem), toalety oraz pomieszczenia techniczne. Łączna powierzchnia kondygnacji podziemnej wynosi 400 m2. Co do przyziemia, w budynku po prawej stronie znajdować się będzie ogólnodostępna kawiarnia z salą konsumpcyjną, bufetem, zapleczem dla personelu. Centrum nauki zlokalizowane zostanie po lewej stronie od wejścia. Będzie tam m.in. sala wielofunkcyjna, kasa oraz szatnia. Powierzchnia netto poziomu „0” wynosi 212 m2. Ściany pomiędzy salami ekspozycyjnymi będą przesuwne, pozwalające na wydzielenie lub otwarcie przestrzeni pomiędzy poszczególnymi salami.

W budynku prowadzone będą zajęcia i warsztaty multimedialne rozwijające zainteresowania matematyką, techniką i innymi naukami ścisłymi.

Dobiega końca budowa miejsc parkingowych przed budynkiem. Do wieży będzie można podejść trzema alejkami. Teren w pobliżu wieży zostanie zagospodarowany zielenią – zagajnikiem brzozowym, żywopłotem.

Na inwestycję miasto pozyskało zewnętrzne dofinansowanie z Unii Europejskiej.

ZAREZERWUJ BILETY JUŻ TERAZ

Zaoszczędź swój czas, kup bilet przez internet