#Aktualności

Zobacz co u nas!

Warsztaty stolarskie

26 czerwca Park Nauki Torus zaprasza na rodzinne warsztaty stolarskie. Dzieci wraz z rodzicami będą mogły samodzielnie wykonać zabawki z drewna. Podczas warsztatów uczestnicy będą wiercić, piłować, wbijać gwoździe pod czujnym okiem edukatorów z grupy „Dzikie dzieci”.

Warsztaty są opracowane i prowadzone przez Annę Berę projektantkę, rzeźbiarkę i stolarza. Jest ona absolwentką Wydziału Architektury i Wzornictwa ASP w Poznaniu oraz technikiem snycerzem. Podczas zajęć dzieci będą pracować z drewnem w naturalnej postaci. Nauczą się używania pełnowymiarowych narzędzi stolarskich jak piły, młotki czy wiertarki. Z gałęzi, pniaczków i desek zbudują swoje ekologiczne zabawki przedstawiające różne zwierzęta. Idea warsztatów powstała z przekonania, że najbardziej niepozorny patyk może być zabawką. Każdy element przyrody daje nieskończone możliwości odczytania, użycia i nazwania. Podczas zajęć dzieci uczą się też samodzielności, doświadczają swojej siły, uczą się przez próbowanie. Jak mówi sama pomysłodawczyni „Wierzymy, że bezpośredni kontakt z kawałkiem drewna i wysiłek włożony w jego obróbkę daje radość, satysfakcję i moc!

Do udziału w warsztatach zaproszone są dzieci w wieku od 6 do 12 lat wraz z opiekunami. Zajęcia będą prowadzone w dwóch grupach na 11.00 oraz 13.00. Zapisów można dokonywać osobiście w kasie Parku Nauki Torus lub telefonicznie  pod numerem 23 674 93 13. Ze względów bezpieczeństwa uczestnicy powinni mieć związane włosy oraz zakryte buty. Na zajęcia nie trzeba przynosić żadnych materiałów ani narzędzi. Wszystkie potrzebne elementy będą zapewnione przez organizatorów. Koszt udziału w warsztatach to 25 zł za dziecko. 

ZAREZERWUJ BILETY JUŻ TERAZ

Zaoszczędź swój czas, kup bilet przez internet