#Aktualności

Zobacz co u nas!

Warsztaty o energii odnawialnej

W najbliższą niedzielę 20.06.2021 zapraszamy do Parku Nauki Torus na bezpłatne warsztaty o odnawialnych źródłach energii. Na warsztatach dowiemy się czym jest prąd elektryczny i jak jest wykorzystywany. Uczestnicy zapoznają się też z obecnym systemem produkcji energii oraz nowoczesnymi sposobami jego wytwarzania. Poznają też nowe, prototypowe projekty,które już w przyszłości pozwolą zastąpić stare elektrownie na paliwa kopalne. Uczestnicy będą mieli okazję zbadać sposoby wytwarzanie energii przy pomocy nowatorskiego eksponatu pozwalającego zrozumieć zasadę działania paneli słonecznych, elektrowni wiatrowych z specjalnie zaprojektowanymi profilowanymi blachami w technologii NASA, wytwarzania energii z wykorzystaniem ogniw paliwowych PEM.

Zajęcia są elementem programu edukacyjnego prowadzonego w szkołach w czterech gminach w ramach projektu „Instalacja systemów odnawialnych źródeł energii na terenie Miasta Ciechanów, Gminy Glinojeck, Gminy Opinogóra Górna i Gminy Strzegowo”.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 7 lat.Na zajęcia obowiązują zapisy osobiście lub telefonicznie pod numerem 236749313.

ZAREZERWUJ BILETY JUŻ TERAZ

Zaoszczędź swój czas, kup bilet przez internet