#Aktualności

Zobacz co u nas!

Uwaga KONKURS!

Czy wiecie, że obecnie już ponad połowa (55%) ludności mieszka w miastach. ONZ szacuje, że w 2050 r. aż 75% światowej populacji będzie zamieszkiwać miasta. Ten ogromny proces urbanizacji wywołuje wiele problemów ekologicznych, które to właśnie WY możecie pomóc rozwiązać.

Zapraszamy do udziału w konkursie „Ekologiczne miasta przyszłości” w którym zachęcamy Was do zbudowania modelu miasta, które wolne jest od wszelkich zanieczyszczeń, lub stworzenia modelu robota, który rozwiązuje jeden z problemów ekologicznych:

– sprzątanie śmieci na lądzie lub w wodzie,

– smog i zanieczyszczenie powietrza,

– zbyt mały udział recyklingu w produkcji,

– za duże zużycie wody,źródła energii emitujące dużą ilość gazów cieplarnianych.

Swoje prace możecie wykonać z klocków, które macie w domu lub materiałów z recyklingu Nie zapomnijcie dołączyć do pracy planszę z opisem, która pomoże zrozumieć nam jak wygląda wasza wizja miasta przyszłości.

Zwycięzcy otrzymają cenne nagrody min. z serii LEGO. Na wasze prace czekamy do 13 kwietnia 2021 r. Regulamin i formularze zgłoszeniowe dostępne pod adresem https://parknaukitorus.pl/pliki-do-pobrania/

Konkurs jest elementem projektu „SPINaj naukę” realizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Społeczeństwo i Nauk SPIN ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

ZAREZERWUJ BILETY JUŻ TERAZ

Zaoszczędź swój czas, kup bilet przez internet