#Aktualności

Zobacz co u nas!

Piknik ekologiczny w Parku Nauki Torus

Z okazji Dni Miasta Park Nauki Torus wraz z instytucjami miejskimi, spółkami i organizacjami pozarządowymi przygotował rodzinne wydarzenie plenerowe. 22 czerwca na terenie zielonym pod wieżą ciśnień będzie można dowiedzieć się więcej o ekologicznym stylu życia w duchu less waste, a przy tym ciekawie spędzić czas.

Podczas pikniku o godzinie 12.00 Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do parku nauki na spotkanie autorskie z Marzeną Filipczak – autorką książek przyrodniczych dla dzieci. Tematem spotkania będzie puszcza, tundra, tajga, dżungla czyli podróż po lasach na czterech kontynentach. Uczestnicy spotkania dowiedzą się m.in: jakie umiejętności są potrzebne dzieciom w najstarszym deszczowym lesie świata – dżungli Taman Negara w Malezji; jak dżungla pochłonęła największe miasto świata (Angkor Wat w Kambodży); czy mieszkańcy Afryki żyjący na obrzeżach lasów z okien autobusów widują słonie i czy cieszą się, kiedy zwierzęta przychodzą do ich wsi?. Dzieci zobaczą świerki syberyjskie, baobaby i las kaktusów. Dowiedzą się również, co się stało w miejscach, w których ludzie wycięli lasy doszczętnie i dlaczego szybko sadzili je od nowa (np. na Islandii i na litewskiej Mierzei Kurońskiej). Spotkanie skierowane jest do dzieci od 6 lat i ich opiekunów.

Podczas pikniku na stoiskach będzie można wykonać ekozabawki z rzeczy codziennego użytku. Pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy AiB zapraszają do przyniesienia „samotnych” skarpetek, które można jeszcze wykorzystać. Bank Żywności zaprosi na pokaz gotowania z resztek. Swoje działania proekologiczne zaprezentują miejskie spółki. Na ich stoiskach odbędzie się wiele gier, zabaw oraz badanie jakości ciechanowskiej kranówki. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Ciechanowie zaprezentują przygotowane przez siebie prototypy urządzeń wytwarzających prąd z OZE. Osoby biorące udział w wydarzeniu będą mogły samodzielnie wykonać ekotorby, makamowe kwietniki, hotele dla owadów i lasy w słoiku. Ponadto na pikniku będzie można pozyskać wiedzę na temat dofinansowania na termomodernizację domów i wymianę źródeł ciepła na bardziej ekologiczne. Straż miejska zaprezentuje działanie drona, który bada jakość powietrza w mieście. Podczas pikniku będzie można również wymienić się kwiatami doniczkowymi i sadzonkami. Mieszkańcy będą mogli przynieść kwiaty i książki, których mają za dużo i przekazać je innym.

Piknik rozpocznie się o godzinie 11.00, a zakończy o godzinie 17.00. Udział we wszystkich aktywnościach jest bezpłatny.

ZAREZERWUJ BILETY JUŻ TERAZ

Zaoszczędź swój czas, kup bilet przez internet