#Aktualności

Zobacz co u nas!

Park Nauki Torus pozyskał dofinansowanie na opracowanie i wdrożenie autorskiej aplikacji pn. IMPACT. Mój pakt ze środowiskiem.


Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia

Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości zwiedzających Park Nauki Torus na temat śladu węglowego jaki generują w ramach swoich codziennych zachowań i sposobu życia.

W ramach uzyskanego dofinansowania Park Nauki Torus stworzy aplikację pn. IMPACT. Mój pakt ze środowiskiem. Będzie ona dostępna na ekranach dotykowych w ramach wystawy stałej. Korzystający z aplikacji odpowiedzą na kilka pytań dzięki którym scharakteryzowane zostaną ich codzienne nawyki i ich wpływ na środowisko. Osoby korzystające z aplikacji określą z jakich form transportu korzystają, jak ogrzewają swoje domy, w jaki sposób się odżywiają, jak często kupują m.in. odzież czy elektronikę, w jaki sposób postępują z odpadami, jak spędzają wakacje. Po udzieleniu odpowiedzi na pytania, każdy odwiedzający dowie się jaki ślad węglowy generuje. Poza informacją o generowanym śladzie węglowym, użytkownik otrzyma propozycję zmiany swoich postaw w kilku obszarach np. ograniczenie spożywania mięsa, skorzystanie z transportu publicznego, ograniczenie zakupu nowej odzieży . Z proponowanych działań użytkownik wybierze te , które zobowiązuje się realizować. 

Aplikacja będzie dostępna pod koniec II kwartału 2022r.

ZAREZERWUJ BILETY JUŻ TERAZ

Zaoszczędź swój czas, kup bilet przez internet