#Aktualności

Zobacz co u nas!

Park Nauki Torus poszerza ofertę zajęć dla grup szkolnych

Z myślą o młodzieży z ciechanowskich szkół Park Nauki Torus rozpoczął współpracę z Państwową Uczelnią Zawodową im. Ignacego Mościckiego.  Grupy szkolne będą mogły uczestniczyć w zajęciach odbywających się w Laboratorium Chemicznym oraz Laboratorium Technik Wytwarzania.

W trakcie warsztatów chemicznych uczniowie poznają podstawowy sprzęt laboratoryjny oraz techniki pracy laboratoryjnej. Dzięki specjalistycznej aparaturze laboratoryjnej wykonają własne doświadczenia i zaobserwują zjawiska chemiczne, które trudno jest dostrzec na co dzień. W Laboratorium Technik Wytwarzania uczniowie będą uczestniczyć w pokazach w zakresie inżynierii spajania. Odbędą  szkolenie z zasad bezpieczeństwa, a następnie własnoręcznie będą mogli wykonywać proste przedmioty spawane, zgrzewane i lutowane. W ten sposób zaobserwują zjawiska fizycznie i chemiczne towarzyszące tym procesom. Zajęcia poprowadzą opiekunowie kół naukowych: dr inż. Anna Sikorska (Zakład Rolnictwa) oraz dr inż. Wojciech Sosnowski (Zakład Mechaniki i Budowy Maszyn).

Pierwsze warsztaty w PUZ odbyły się 3 grudnia. Uczestniczyli w nich uczniowie VIII kl. Szkoły Podstawowej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej. Zajęcia promujące przedmioty ścisłe będą odbywać się na terenie uczelni cyklicznie. Kolejne wolne terminy już w styczniu 2020 r. Zapraszamy.

ZAREZERWUJ BILETY JUŻ TERAZ

Zaoszczędź swój czas, kup bilet przez internet