#Aktualności

Zobacz co u nas!

Od marca nowe eksponaty w Parku Nauki Torus

Jeszcze więcej nauki, jeszcze więcej zabawy dzięki nowym eksponatom, które pojawią się w Parku Nauki Torus już od 3 marca. 7 nowych urządzeń będzie dotyczyło fizyki i dźwięku. Wystawa „The Sound of Science” zagwarantuje doskonałą rozrywkę dzieciom, młodzieży, ale i dorosłym.

Nowa wystawa to 7 interaktywnych stanowisk o tematyce związanej z muzyką i fizyką dźwięku. Nowe eksponaty zagoszczą w parku nauki 3 marca 2020 r. i będą dostępne przez kolejne 4 miesiące.

Można będzie wsłuchać się w rytm bicia swojego serca i zbadać zależność między jego uderzeniami, a naszym ruchem ciała. Zwiedzający dowiedzą się czym jest dźwięk, zbadają jego częstotliwość i natężenie. Na jednym z eksponatów doświadczą na czym polega przewodzenie kostne, czyli jak usłyszeć dźwięk, którego inni nie słyszą.  W urządzeniu o nazwie „echo” odwiedzający będą mogli modulować swój głos od piskliwego śpiewu po głęboki ryk. Doskonałą zabawą będzie także możliwość samodzielnego tworzenia muzyki poprzez grę na rurach, czy korzystanie z mikserów na profesjonalnym stanowisku djskim. W dźwiękoszczelnej kabinie będzie można porównać natężenie swojego głosu z innymi głośnymi dźwiękami takimi jak warkot motoru, odgłosy pracującej wiertarki czy dźwięk jaki powoduje przelot samolotu. Pojawią się także dwa metalowe dzwony rurowe. Prezentujące efekt nałożenia na siebie dwóch fal.

Park Nauki Torus czynny jest od wtorku do piątku w godz. 9.00-17.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10.00-18.00. Bilety można zakupić na stronie internetowej www.parknaukitorus.pl lub w kasie, na miejscu. Rezerwacje dla grup zorganizowanych są przyjmowane pod numerem telefonu 23 674 93 13.

ZAREZERWUJ BILETY JUŻ TERAZ

Zaoszczędź swój czas, kup bilet przez internet