#Aktualności

Zobacz co u nas!

Od 1 lutego Park Nauki Torus będzie otwarty

Od poniedziałku 1 lutego znów można zwiedzać Park Nauki Torus. Na miłośników nauki i techniki czekała będzie dodatkowa atrakcja – nowy eksponat umieszczony na wystawie stałej.

Po prawie 3 miesiącach zamknięcia w konsekwencji wprowadzonych przez rząd ograniczeń, ta wyjątkowa przestrzeń na mapie Ciechanowa znów będzie cieszyła zwiedzających. Zwłaszcza w okresie zimowym jest to dobre zaplecze do zajęć dla dzieci i wypoczynku dla rodzin.

Także osoby, które już wcześniej zwiedziły wystawy w Torusie znajdą coś dla siebie. Strefa techniki została powiększona o Telegraf, dzięki któremu odwiedzający poprzez zabawę i eksperymenty zrozumieją, jak działał ten wynalazek techniki sprzed prawie dwóch wieków. Zwiedzający będą mogli zaszyfrować systemem Morse’a krótkie wiadomości, a także dowiedzieć się, jak zbudowane było to urządzenie służące do komunikacji.

Do końca lutego 2021 r. przedłużona będzie też możliwość zwiedzania interaktywnej wystawy „Zmysł”, którą otwarto 29 września. To 12 eksponatów, które pozwalają przez doświadczenia dowiedzieć się, w jaki sposób ciało człowieka odbiera różnorodne bodźce. Dzięki interaktywnym urządzeniom zwiedzający poznają budowę ludzkiego oka oraz mogą badać swoje pole widzenia. Ekspozycja umożliwia też eksperymentowanie z iluzją optyczną, zrozumienie mechanizmu działania ludzkiego słuchu, węchu, zmysłu dotyku i smaku. Atrakcją wystawy jest model mózgu, na którym przedstawiono poszczególne strefy odpowiadające za percepcję bodźców.

Odwiedzający będą proszeni o posiadanie własnych maseczek. Przy wejściu każdy ze zwiedzających otrzyma bezpłatnie rękawiczki jednorazowe. Ograniczona zostanie również liczba osób przebywających na obiekcie.

W nadchodzącym tygodniu wyjątkowo Park Nauki Torus czynny będzie w poniedziałek (1 lutego). Wszyscy miłośnicy nauki będą mieli dodatkowy dzień na zwiedzenie wystawy czasowej oraz zabawę z nowym eksponatem.

W pozostałe dni park będzie czynny jak do tej pory: od wtorku do piątku w godz. 9.00-17.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10.00-18.00. Bilety można zakupić na stronie internetowej www.parknaukitorus.pl lub w kasie, na miejscu. Rezerwacje dla grup zorganizowanych są przyjmowane pod numerem telefonu 23 674 93 13.

ZAREZERWUJ BILETY JUŻ TERAZ

Zaoszczędź swój czas, kup bilet przez internet