#Aktualności

Zobacz co u nas!

Noc muzeów w Parku Nauki Torus

14 maja zapraszamy do Parku Nauki Torus na noc muzeów. Od godziny 16.00 na terenie pod wieżą ciśnień będzie można odnaleźć 7 ukrytych zagadek. Każdy kto je rozwiąże otrzyma upominek.

Noc muzeów to europejski projekt polegający na udostępnianiu zbiorów muzealnych w godzinach wieczornych i nocnych. Park Nauki Torus już po raz kolejny włącza się w tą akcję. Dla odwiedzających Torusa przygotowano zagadki matematyczne ukryte na terenie zielonym wokół wieży ciśnień. Zagadki nawiązują do obecnej wystawy czasowej pn.”Wszystko jest liczbą”. Na wystawie zwiedzający dowiadują się, że matematyka jest częścią niemal każdej dziedziny naszego życia. Wiedza matematyczna oraz umiejętność logicznego myślenia przydadzą się do rozwiązania przygotowanych łamigłówek. Aby wziąć udział w zabawie należy pobrać z kasy parku nauki formularz do wpisywania odpowiedzi, a następnie odszukać 7 kodów QR ukrytych w przestrzeni pod wieżą ciśnień. Po rozwiązaniu wszystkich zagadek będzie można odebrać jedną z dwóch nagród: gadżety z parku nauki lub słodki upominek z Cafe Pitagoras.

W ten sobotni wieczór wszyscy miłośnicy nauki będą mogli zwiedzać wystawę w Torusie do godziny 20.00. Co więcej każda wejściówka sprzedawana jest w cenie biletu ulgowego.

ZAREZERWUJ BILETY JUŻ TERAZ

Zaoszczędź swój czas, kup bilet przez internet