#Aktualności

Zobacz co u nas!

Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Park Nauki Torus wraz z Bankiem Żywności w Ciechanowie organizuje warsztaty kulinarne dla babć, dziadków i ich wnucząt. Będzie to świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu, ale i odkrycia jak smacznie gotować w duchu zero waste.

Ideą przyświecającą temu spotkaniu jest włączenie seniorów i dzieci w działania skierowane na rzecz niemarnowania żywności. Seniorzy dzieląc się swoim bogatym życiowym doświadczeniem będą mogli wesprzeć wnuczęta w przygotowaniu smakowitych potraw, ale również podzielić się swoimi sprawdzonymi sposobami na wykorzystanie dostępnych w domu produktów.

Do marnowania jedzenia przyznaje się 30% Polaków. Jedną z wielu przyczyn marnowania żywności jest brak pomysłów na dania z produktów, które pozostają niewykorzystywane podczas przygotowywania posiłków. Aby zapobiegać marnowaniu, Bank Żywności w Ciechanowie organizuje wiele projektów i warsztatów zwiększających świadomość ekologiczną w tym zakresie. Kolejne już warsztaty kulinarne w Parku Nauki Torus są kontynuacją tych działań.Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne odbędą się 22 stycznia 2022r. o godzinie 14.00.

Zapraszamy do zapisów dzieci w wieku od 6 lat oraz ich babcie lub dziadków. Podczas najbliższych warsztatów uczestnicy przygotują m.in wytrawne francuskie ciasteczka, ciastka owsiane i placuszki z owocami. Koszt udziału w zajęciach to 25 zł od osoby. Wszystkie przygotowane potrawy, uczestnicy będą mogli zabrać do domu.

Zapisy pod nr tel. 236749313

ZAREZERWUJ BILETY JUŻ TERAZ

Zaoszczędź swój czas, kup bilet przez internet