#Aktualności

Zobacz co u nas!

Kosmiczny Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy dzieci i młodzież na wyprawę w kosmos. Na terenie pod wieżą ciśnień pojawi się planetarium mobilne, w którym wyświetlane będą filmy skierowane do różnych grup wiekowych.


Seans dla najmłodszych dzieci w wieku do 5 do 11 lat to przygoda z Zula Patrol. Będzie to opowieść o wyprawie Zula Patrolu podczas, której bohaterowie odnajdują dowód, że nikczemna Deliria Delight przenosi się w czasie do prehistorycznej przeszłości Ziemi, aby wykorzystać naszą planetę jako kosmiczny śmietnik. Zula Patrol musi ją znaleźć i złapać, zanim jej działania spowodują katastrofalne skutki. W czasie wyprawy, nasi bohaterowie dowiadują się wszystkiego na temat powstawania Ziemi oraz rozwoju różnorodnych form życia.


Dla młodzieży (od 11 do 18 lat) przygotowano film dotyczący poszukiwania czarnej materii. Od wyścigu protonów w największym na świecie zderzaczu cząstek do widoków Wielkiego Wybuchu i wschodzącego wszechświata. Ponadto starsi uczestnicy pokazów będą mogli sprawdzić jak wyglądałoby nocne niebo bez zanieczyszczania go światłem. Gwiaździste niebo jest znikającym skarbem, ponieważ zanieczyszczenie światłem utrudnia obserwację kosmosu.


Dzieci i młodzież z okazji Dnia Dziecka otrzymują bezpłatne wejściówki na seanse. Osoby dorosłe, które chciałyby towarzyszyć dzieciom mogą zakupić bilet wstępu w cenie 20 zł. Seanse dla dzieci będą odbywać się o godzinach: 15.45, 16.30, 17.15 i 18.00. Młodzież zapraszamy na pokazy o godzinie 15.00 oraz 18.45.


Bezpłatne wejściówki oraz bilety można rezerwować pod numerem telefonu 23 674 93 13.

ZAREZERWUJ BILETY JUŻ TERAZ

Zaoszczędź swój czas, kup bilet przez internet