#Aktualności

Zobacz co u nas!

IV Ciechanowski Piknik Naukowy

27 sierpnia pod wieżą ciśnień staną interaktywne stoiska do eksperymentów i edukacji, odbędą się pokazy i wykłady. Piknik poświęcony będzie zagadnieniom związanym z kosmosem i astronomią. To okazja by m.in. odwiedzić pracownię astronoma i alchemika czy wsiąść do karuzeli żyroskopowej. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.

Ciechanowski Piknik Naukowy odbędzie się po raz czwarty. To otwarte wydarzenie, które skupia pasjonatów różnych dziecin nauki, doskonałej zabawy, eksperymentów oraz wspólnego spędzenia czasu w gronie przyjaciół i rodziny.

W tym roku piknik w Parku Nauki Torus rozpocznie się 27 sierpnia (niedziela) o godz. 10.00. Jego tematem przewodnim będzie kosmos.

Z okazji przypadającej w tym roku 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika odwiedzający będą mogli poznać życie i dokonania astronoma, innych badaczy doby renesansu oraz wpływ ich odkryć na współczesną naukę. Jedną z atrakcji pikniku będzie pracownia astronoma i alchemika z okresu XVI wieku.

Nie zabraknie też nauki współczesnej. Na wydarzeniu pojawią się edukatorzy z całej Polski, prezentujący pokazy i prowadzący wykłady. Będzie można zdobyć wiedzę o chemii, rozgryźć łamigłówki matematyczne, udać się w kosmiczną podróż dzięki technologii virtual reality, a nawet wsiąść do karuzeli żyroskopowej, by przekonać się samodzielnie o tym, jakie przeciążenia działają na astronautów.

Tradycyjnie już podczas Ciechanowskiego Pikniku Naukowego swoje stanowiska wystawią: Ciechanowskie Stowarzyszenie Modelarzy, młodzi konstruktorzy LEGO i spółki miejskie.

Organizatorem pikniku jest Stowarzyszenie Pozytywnie Historyczni. Realizację wydarzenia wspiera finansowo Urząd Miasta Ciechanów.

Program Pikniku

10.00 – Otwarcie pikniku

11.00 – Mini Warsztaty

12.00 – Pokaz Naukowy / Wykład – „Piany” Heweliusze Nauki

13.00 – Pokaz Alchemika – Ars Alchemia

14.00 – Mini Warsztaty

15.00 – Pokaz Naukowy / Wykład – „70 lat świata w czasach Kopernika” – dr. Michał Wróbel vel Bałzen Jajosz

16.00 – Mini Warsztaty

17.00 – Wykład – „Włoski smok patrzy w gwiazdy – czyli nauka w czasach królowej Bony” – Terra Desolata

18.00 – Zakończenie pikniku

ZAREZERWUJ BILETY JUŻ TERAZ

Zaoszczędź swój czas, kup bilet przez internet