#Aktualności

Zobacz co u nas!

II Urodziny Parku Nauki Torus i Cafe Pitagoras

28 i 29 sierpnia to dwa dni dobrej zabawy połączonej z nauką na zielonym terenie pod wieżą ciśnień. W sobotę zorganizowane będą animacje dla dzieci i koncert, a w niedzielę odbędzie się II Ciechanowski Piknik Naukowy obfitujący w wykłady oraz pokazy dla dzieci i młodzieży. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

W sobotę 28 sierpnia między 12.00 a 16.00 pod wieżą ciśnień przygotowane zostaną animacje, w tym gry i atrakcje dla najmłodszych oraz spotkania z ulubieńcami z bajek. Dobrą zabawę zapewnioną przez Cafe Pitagoras będzie można uzupełnić wizytą w kawiarni, która serwuje m.in. dania kuchni wegetariańskiej oraz lody.

O godz.17.00 pod wieżą koncert zagra Hubert Lubecki – świetnie zapowiadający się młody gitarzysta i wokalista z Ciechanowa. Wykona utwory własnego autorstwa i znane covery.

W niedzielę 29 sierpnia odbędzie się II Ciechanowski Piknik Naukowy, w ramach którego zorganizowane będą wykłady oraz pokazy dla dzieci i młodzieży. Od godz.11.00 do 18.00 na zielonym terenie przy wieży ciśnień będzie można odwiedzać stoiska naukowe przygotowane dla pasjonatów robotyki, odnawialnych źródeł energii, mikroskopów, druku 3D, maszyn prostych, chemii, modelarstwa, archeologii i starożytności. Osoby, które tego dnia przyjdą do parku nauki będą mogły m.in. zobaczyć jak robot zbudowany z LEGO składa koszulki, przetestować ogniwa fotowoltaiczne zasilające stację kosmiczną, a także przeprowadzić szereg chemicznych doświadczeń.

O godz. 12.00 Pan od Historii (Marcin Gostkowski) opowie o mitach, olimpiadach i grach komputerowych. Będzie można posłuchać o tym, co dziedzictwo starożytnej Grecji i Rzymu ma wspólnego z popkulturą, gdzie można dziś spotkać Herkulesa, Cyklopa, Hydrę, Cerbera i inne potwory oraz dlaczego groźne wirusy komputerowe nazywane są Trojanami. Pasjonaci astronomii dowiedzą się o tym, co ma wspólnego bóg Wulkan z oponami samochodowymi a Apollo z lotami w kosmos.

O godz. 13.00 Ciechanowski Klub Sportów Walki Szwejkowski & Reduch poprowadzi pokaz „Siła uderzenia”. Będzie można zobaczyć ciechanowskich mistrzów sztuk walki rozbijających deski i cegły oraz dowiedzieć się, co sztuki walki mają wspólnego z fizyką.

O godz. 14.00 wykład pt. „Niech zabrzmi muzyka” poprowadzą Heweliusze Nauki. Podczas interaktywnego show, widzowie dowiedzą się o tym, co łączy fizykę i muzykę. Zastanowią się, od czego zależy wysokość dźwięków, co drga i gra w instrumentach muzycznych, a także w nich samych. Wspólnie z animatorem przeprowadzą eksperymenty związane m.in. z rytmem i melodią. Zobaczą widowiskowe doświadczenia naukowe, w których łączą się ogień i muzyka. Na koniec uczestnicy zajęć zmienią się w orkiestrę, grającą na kolorowych rurkach.

Do pikniku przyłączy się także miejska spółka Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, która o godz. 15.00 poprowadzi „Lekcja ciepła”. Bedą to zajęcia edukacyjno ekologiczne w ramach których dzieci dowiedzą się czym jest ciepło systemowe. Pojawią się doświadczenia z wytwarzaniem ciepła i energii, a także  doskonale znany i lubiany przez najmłodszych ekologów w mieście czerwony kapturek ,który tym razem wybierze się do miasta przyszłości.

O godz. 16.00 Lucjan Staszewski przeprowadzi widowiskowy pokaz o powietrzu. Poprzez eksperymenty zbadamy czym jest powietrze które nas otacza i jakie są wyjątkowe właściwości jego poszczególnych składników.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji zaprosi mieszkańców do spróbowania ciechanowskiej kranówki z mobilnego saturatora.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

II Ciechanowski Piknik Naukowy jest organizowany przez Park Nauki Torus przy współpracy z ze Stowarzyszeniem Pozytywnie Historyczni.

ZAREZERWUJ BILETY JUŻ TERAZ

Zaoszczędź swój czas, kup bilet przez internet