#Aktualności

Zobacz co u nas!

Dzień Nauki Polskiej

19 lutego podkreślając wagę dokonań naszych naukowców obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Jako datę tego święta wyznaczono dzień urodzin Mikołaja Kopernika w uznaniu jego wybitnych zasług na polu astronomii, Dzień Nauki Polskiej ma stanowić inspirację do pójścia w ślady polskich badaczy i wzmocnienia zainteresowania nauką.

Park Nauki Torus po raz kolejny włącza się w to święto. Tym razem przygotowaliśmy coś dla najstarszych klas szkół podstawowych z terenu Ciechanowa. Zapraszamy do zapisów na warsztaty pt.: „Ekologiczna alternatywa dla plastiku”. Na zajęciach uczestnicy będą poznawać biodegradowalne polimery pochodzenia naturalnego i ich szerokie zastosowania (m.in. w medycynie/stomatologii, elektronice, branży motoryzacyjnej, gastronomii). Dowiedzą się także o najnowszych odkryciach polskich naukowców, m.in. Róży Rutkowskiej czy zespołu badawczego z Katedry Technologii Polimerów Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej pod kierunkiem prof. dr hab. inż. Heleny Janik. Poznają również bakterie i enzymy, które rozkładają plastik na mniej skomplikowane i łatwiejsze do ponownego przetworzenia monomery. Zajęcia będą odbywać się 15 marca, gdy najstarsze klasy na dobre wrócą już do szkół.

Obchody Dnia Nauki Polskiej w Parku Nauki Torus organizowane są w ramach projektu „SPINaj naukę” dofinansowanego z Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

ZAREZERWUJ BILETY JUŻ TERAZ

Zaoszczędź swój czas, kup bilet przez internet