#Aktualności

Zobacz co u nas!

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W dniach 17-19 września 2021 r. Park Nauki Torus włączy się do ogólnopolskich obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2021. Zwiedzanie wystawy interaktywnej będzie tańsze. Bilet normalny będzie można nabyć w cenie ulgowego. Dla dzieci przygotowano warsztaty z cyklu „Wiem z doświadczenia”.

DOFE to największe święto Funduszy Europejskich w Polsce. Jest to część szerszej kampanii, którą prowadzi Komisja Europejska. Jej nazwa to #EUinmyregion. Właśnie dzięki niej obywatele UE mogą zobaczyć różnorodność projektów realizowanych z pomocą unijnych środków i przekonać się, jak wiele zmienia się w ich okolicy dzięki byciu członkiem wspólnoty europejskiej.

Wieża ciśnień i teren wokół niej zostały zrewitalizowane właśnie dzięki środkom unijnym. W 2016 r. miasto pozyskało na ten cel ponad 2,7 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa V Gospodarka przyjazna środowisku, Działanie 5.3 Dziedzictwo kulturowe. Pomysł na inwestycję nie skupiał się tylko i wyłącznie na wieży, lecz na uczynieniu z niej punktu wyjścia dla nowoczesnego parku nauki. Obok powstał więc nowoczesny dwukondygnacyjny budynek. Ponadto zagospodarowano otaczającą przestrzeń. Park jest przede wszystkim jednostką popularyzującą naukę, stanowi też miejsce spotkań ciechanowian i turystów, organizowane są w nim zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

W niedzielę 19 września dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach pt. „Gdzie jest kosmos?” – części popularnego wśród najmłodszych cyklu edukacyjnego „Wiem z doświadczenia”, który Park Nauki Torus organizuje w wybrane weekendy.

Dzieci dowiedzą się gdzie jest granica między kosmosem a Ziemią, czy to prawda, że stacja ISS spada oraz ile kosztuje lot w kosmos i co nietypowego zostało już tam wysłane. Podczas zajęć pojawią się też odpowiedzi na wiele innych pytań związanych z kosmosem. Dodatkowo wszyscy uczestnicy wybiorą się w niezwykłą podróż. Dzięki goglom VR dzieci odbędą pierwszy spacer kosmiczny, odwiedzą stację ISS i zajrzą na czerwoną planetę. Podczas warsztatów wspólnie zbudują rakietę, którą wystrzelą w kosmos. Zajęcia, na które obowiązują zapisy, będą zorganizowane w dwóch grupach (o godz. 11.00 i 12.30).

Ponadto podczas DOFE odwiedzający park nauki będą mogli zwiedzić wystawę stałą zakupując bilet normalny w cenie ulgowego. Bilety w promocyjnej cenie dostępne są w kasie parku nauki oraz na stronie internetowej parknaukitorus.pl. W piątek 17 września Park Nauki Torus będzie czynny w godz. 8.00 – 16.00 a w weekend (18-19 września) w godz. 10.00 – 18.00.

ZAREZERWUJ BILETY JUŻ TERAZ

Zaoszczędź swój czas, kup bilet przez internet