#Aktualności

Zobacz co u nas!

10 tysięcy zwiedzających w Parku Nauki Torus

W styczniu 2020 r. Park Nauki Torus gościł 10-tysięcznego zwiedzającego. Był nim 8 letni Piotr z Ciechanowa. Nie była to pierwsza wizyta Piotrka w parku nauki i – jak sam mówił – nie ostatnia.

Park Nauki Torus rozpoczął swoją działalność 30 sierpnia ubiegłego roku. W ciągu ostatnich kilku miesięcy stał się ważnym obiektem turystycznym na mapie Ciechanowa. W dni powszednie park nauki odwiedzają przede wszystkim wycieczki szkolne. Uczniowie zwiedzają wystawę złożoną z ponad 20 interaktywnych eksponatów usytuowanych w czterech strefach tematycznych. Poprzez zabawę poznają podstawowe prawa fizyki i matematyki takie jak twierdzenie Pitagorasa, prawo Bernoulliego czy zasady działania ferromagnetyków. Następnie uczestniczą w warsztatach chemicznych prowadzonych przez dr Martę Radomską – pracownika parku nauki.

Weekendy w Parku Nauki Torus to czas dla całych rodzin. Interaktywna wystawa edukacyjna, prezentowana w salach ekspozycyjnych, zachęca do zabawy zarówno małe dzieci jak i osoby dorosłe. Po odwiedzeniu wystawy i uczestnictwie w dodatkowych zajęciach, rodziny korzystają z oferty Cafe Pitagoras, która w menu ma zdrowe i smaczne przekąski oraz napoje.

Park Nauki Torus czynny jest od wtorku do piątku w godz. 9.00-17.00 oraz w soboty i niedziele  w godz. 10.00-18.00. Bilety można zakupić na stronie internetowej www.parknaukitorus.pl lub w kasie, na miejscu.

ZAREZERWUJ BILETY JUŻ TERAZ

Zaoszczędź swój czas, kup bilet przez internet